II rok studium 2022/2023

Wykładowcy: kadra uniwersytecka i zawodowi fotografowie
Czas trwania: od 2022-11-05
Zapisy do: 2022-09-30

DLA KOGO JEST TEN KIERUNEK?

Zapraszamy absolwentów Katowickiej Szkoły Fotografii, którzy ukończyli w naszej szkole Roczne Studium Fotografii, ale również osoby z innych szkół policealnych o profilu fotograficznym. Pragniemy Wam zaoferować kolejny etap rozwoju w sztuce fotografowania. W programie ujęliśmy zarówno elementy fotografii artystycznej jak i komercyjnej, by odpowiedzieć na potrzeby rynku i jednocześnie zaspokoić pasje. Dobór prowadzących poszczególne pracownie gwarantuje wysoki standard zajęć. Znajdziecie wśród nich bardzo cenionych przez słuchaczy wykładowców jak Paweł Syposz, Bartosz Wrotniak czy wielokrotnie nagradzany na Świecie Mariusz Forecki. Pojawią się także zupełnie nowe postacie jak Grzegorz Gajos, Krzysztof Orłowski czy Beata Urbańska. Taka propozycja programowa gwarantuje wszechstronne poznanie poszczególnych tematów fotograficznych i ogólny rozwój studenta.

Program to w zdecydowanej większości zajęcia praktyczne. Ułożony jest w sposób gwarantujący wszechstronne poznanie tematów fotograficznych i ogólny rozwój studenta. Na każdych zajęciach kładzie się największy nacisk na przygotowywanie przez studentów prac na zadane tematy i stałe konwersacje (omawianie tychże prac).


Nasi wykładowcy nauczają na co dzień na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, publikują swoje prace w międzynarodowych tytułach: "The Sunfday Telegraph, "International Street Photography", Newsweek Polska, Polityka, National Geographic, Gazeta Wyborcza, czy dla Agencji Reuters.

Nowości: SELF-PUBLISHING, PORTRET KREACYJNY, WIZAŻ...fot. K.Kajdan

JAK UCZYMY?

 • rok studencki trwa od listopada do czerwca
 • I zjazd odbędzie się 05-06 listopada (wykaz terminów znajdziesz w Strefie Słuchacza, w menu po lewej stronie)
 • zajęcia odbywają się max. dwa razy w miesiącu, w sobotę i niedzielę
 • drugi semestr kończy sesja zaliczeniowa z trzech pracowni fotografii (w postaci oceny końcowej prac)
 • w trakcie II roku studium zaplanowanych jest 188 godzin lekcyjnych zajęć rozłożonych na:
  • minimum 10 zjazdów po ok. 15 godzin lekcyjnych
  • osobny zjazd egzaminacyjny
 • system pracy oparty na programie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
 • studium kończy się wykonaniem pracy dyplomowej - wybór pracowni, w której będzie wykonywany dyplom następuje w II semestrze (do II zjazdu)
 • studium WSF możesz również traktować jako przygotowanie do egzaminów na Uniwersytet Artystyczny
 • po ukończeniu II roku uzyskasz dyplom ukończenia Wrocławskiej Szkoły Fotografii w zawodzie: Plastyk, specjalność - Fotografia i film, specjalizacja - Fotografia artystyczna

 • Uwaga: warunkiem przyjęcia na drugi rok WSF jest ukończenie pierwszego roku, równoznaczne z zaliczeniem. Jeżeli są zainteresowani, którzy nie ukończyli pierwszego roku, a chcieliby dołączyć do kontynuacji, mogą oni jeszcze podejść do zaległych zaliczeń.

CENA STUDIUM ZAWIERAPROGRAM

Program opisany w trzeciej zakładce strony przerabiany będzie w następujących blokach tematycznych:

II ROK

PRACOWNIA FOTOREPORTAŻU
(20h)
PRACOWNIA DWÓCH PORTRETÓW
(24h)
PRACOWNIA PORTRETU KREACYJNEGO
(16h)
PRACOWNIA ETHAN MANN
(24h)

mgr Mariusz Forecki


mgr Bartosz Wrotniak


mgr Paweł Syposz oraz Beata Urbańska

Ethan Mann

PRACOWNIA RETUSZU I OBRÓBKI OBRAZU
(16h)
PRACOWNIA TWÓRCZEJ FOTOGRAFII
(24h)
CIEMNIA ANALOGOWA
(20h)
PRACOWNIA METODYCZNA
(8h)

mgr Aleksandra Śmigielskamgr Paweł Syposz

Łukasz Montygierd-Łoyba/mgr Piotr Bujak

mgr Wojciech Sienkiewicz


DZIAŁANIA I ZJAWISKA WIZUALNE W FOTOGRAFII
(20h)
PRACOWNIA SELF PUBLISHING ORAZ WSPÓŁCZESNE TRENDY W FOTOGRAFII
(20h)

dr Janusz Oleksa

mgr Krzysztof Orłowski


DLACZEGO Z NAMI?

Kadra uniwersytetów artystycznych, absolwenci słynnej Opavy, uznani komercyjni fotografowie, dydaktycy ze szkół prywatnych...

Jesteśmy jedyną prywatną szkołą fotografii, która szkoli w oparciu o standardy poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i zatrudnia pedagogów tej uczelni. Zajęcia w naszej szkole prowadzą ponadto artyści, uznani fotografowie komercyjni, fotografowie-pedagodzy z innych szkół... Spotkacie więc podczas zajęć osoby z UAP w Poznaniu, UAP we Wrocławiu, ze szkoły AFA we Wrocławiu, czeskiej Opavy, a także laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych nagród.

Autorski program

Rok studencki trwa od października do maja/czerwca. Program studium został przygotowany tak, aby odpowiadał na potrzeby rynku, szkolił od strony praktycznej i rozwijał artystycznie. Opiekę programową nad studium objął wykładowca UA w Poznaniu, mgr Paweł Syposz.

Praktyka

Teoretyczne wykłady zostały zawężone do niezbędnego minimum, a główny nacisk kładziemy na naukę praktyczną w studio, konsultacje i w laboratorium obróbki cyfrowej. Stanowią one znaczny procent czasu nauki. Oprócz pracowni prowadzonych przez pedagogów, jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy obowiązkowe ćwiczenia grupowe. Są one kontynuacją wcześniej wspomnianych zajęć, studenci wykonują w ich ramach konkretne zadania do zrealizowania w grupie. Tak zaplanowany sposób nauczania wsparty jest konwersatoriami czyli praktycznymi dyskusjami nad fotografią, mającymi motywować studentów do twórczego myślenia i poszukiwania nowych sposobów kreacji obrazu.
fot. A.Kucharczyk


fot. Agata Jesse

Przestrzeń absolwentów

Propozycja szkoły kierowana jest do wszystkich zainteresowanych fotografią bez względu na stopień zaawansowania. Najważniejsza jest ciekawość połączona z pasją, którą mamy albo chcemy rozwinąć w dziedzinie fotografii. Szkoła proponuje program dający również możliwość przygotowania się do studiów fotograficznych typu wyższego.

Pracownie, które proponujemy naszym studentom są bardzo różnorodne, pozwalają na rozwój artystyczny, zawodowy i techniczny. Absolwenci szkoły mają szerokie możliwości wyboru pracy na rynku fotograficznym: od samodzielnego twórcy poprzez fotografa komercyjnego, roli producenta sesji fotograficznych, fotoedytora, po managera agencji fotograficznej. Kładziemy jednak większy nacisk niż inne szkoły na artystyczny aspekt fotografii.


Wpisowe
0 PLN
Czesne płatne jednorazowo
4680 PLN
Czesne płatne w ratach
4960 PLN
8 rat po 620 PLN

  REKRUTACJA

  • jeżeli jesteś zdecydowany, to:
   • Kliknij ZAPISZ SIĘ! i wypełnij formularz zgłoszeniowy
   • Następnie otrzymasz od nas maila z prośbą o przesłanie dokumentów niezbędnych do przygotowania umowy o kształcenie
   • O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń
   • Minimalna liczba osób - 10

  KOSZT ZA ROK AKADEMICKI 2022/2023

  • jeżeli jesteś zdecydowany, to:
   • opłata za rok nauki przy płatności zgodnie z zamieszczonym cennikiem
   • wpłat należy dokonywać na konto WSF w mBanku:
     • CENSUS Agnieszka Buczkowska
      ul. Poznańska 99, 60-185 Skórzewo
      nr konta: 34 1140 2004 0000 3602 3972 1571
      z dopiskiem "WSF WROCŁAW / imię i nazwisko studenta".

  STATUT WSF


PRACOWNIA FOTOREPORTAŻU (20H)

Na drugim roku kontynuujemy pracę nad wielozdjęciową wypowiedzią, tworzymy nowe historie, rozwijamy fotograficzne projekty z pierwszego roku i rozbudowujemy narrację. Naszym celem jest stworzenie opowieści, którą da się zamknąć w fotograficznej książce. Poznajemy sposoby edycji takich książek, podglądamy, jak zrobili to inni. Efektem naszej pracy będzie obszerny zestaw zdjęć lub makieta publikacji.

PRACOWNIA DWÓCH PORTRETÓW (24H)

 • portret klasyczny
 • portret kreacyjny

Czy jest możliwe połączenie portretu klasycznego i kreacyjnego i co to w ogóle oznacza? Czym jest portret klasyczny a czym kreacyjny? Na tych zajęciach spróbujemy odpowiedzieć na te pytania za pomocą fotografii. Przejdziemy przez te najbardziej klasyczne formy aż po współczesność.
Zajęcia w całości oparte o pracę z modelem, z modelką i wizażem, zarówno ze światłem zastanym jak i studyjnym oraz wariantem mieszanym. Na każdych zajęciach będziemy także bardzo wnikliwie omawiać przykłady prac takich twórców jak Irving Penn, Richard Avedon, Helmut Newton, Gregory Crewdson, Erwin Olaf, Robert Mapplethorpe, Alec Soth, Annie Leibovitz, David Bailey, Peter Lindbergh, Viviane Sassen, Terry Richardson, La Chapelle, Jean Loup Sieff, Anders Petersen, Zofia Rydet, Wojtek Wieteska,Martin Parr i Bruce Gilden, Robert Frank, Joel Meyerowitz, Diane Arbus, Nan Goldin, William Klein, Alex Webb, Elliot Erwitt i wielu wielu innych. Pracownia dwóch portretów to dalsze doskonalenie umiejętności pracy w studio ze światłem i kreacją.

PRACOWNIA PORTRETU KREACYJNEGO (16H)

Wizerunek postaci, odbicie w lustrze, cień widziany przez moment w ciemnym korytarzu, zarys człowieka lub po prostu portret pełen barw, światła i szczęścia. To sposób by pokazać kogoś na kim nam bardzo zależy, bądź zarejestrować osobę ukazując jej prawdziwe cechy, lub zupełnie odmienić jej charakter. Podczas naszych spotkań, odbywają się sesje zdjęciowe w których metamorfozy w portrecie przeprowadzi wizażystka Beata Urbańska

PRACOWNIA TWÓRCZEJ FOTOGRAFII (24H)

Zdobyty warsztat podczas I roku zaczynamy traktować jako narzędzie do posługiwania się własnym autorskim językiem w fotografii. Poprzez pracę w studio określamy ulubioną stylistykę zapisu obrazu. Znajdujemy precyzyjne ustawienia dla prac, które będą pretendować do wystawy dyplomowej. Fotografie słuchaczy są poddawane analizie z określeniem konotacji wobec twórczości współczesnych artystów.

PRACOWNIA RETUSZU I OBRÓBKI OBRAZU CYFROWEGO (16H)

Przedmiot będzie dotyczył nauki poruszania się w środowisku Adobe Photoshop CC z wykorzystaniem tabletu graficznego oraz produktywnego wykorzystania wybranych narzędzi potrzebnych do korekcji obrazu cyfrowego. Będziemy również pracować nad pojęciem estetyki wykorzystywanej we współczesnej obróbce obrazu.

STUDIO ETHAN MANN (24H)

Ethan Mann przez wiele lat miał zróżnicowaną i wszechstronną karierę. Wyróżniał się we wszystkich dziedzinach swoim niestandardowym podejściem, wciąż szukając nowych rozwiązań, udoskonalając tym samym swój warsztat.
Pod koniec 2000 roku ukończył główny australijski Fashion Design Insitiute - studio projektowania mody w East Sydney TAFE.
Świat mody i podróży wprowadził go w inspirujące doświadczenia kulturowe, co przejawiało się w jego rosnące zainteresowanie technologią i sztuką fotografii. Ethan jest "wynalazcą obrazów" i rozwija się w dramatycznej scenerii, aby przekazać swoją wizję. Jego imponujący kinowy styl jest widoczny w różnych projektach fotograficznych, filmach oraz edytorialach, które zostały opublikowane w Harper′s Bazaar, GQ, Vogue, Women′s Health, AD, Cream Magazine, Latest Magazine i Esquire, żeby wymienić tylko kilka.

CIEMNIA ANALOGOWA (20H)

Przygotujemy słuchaczy do samodzielnej pracy w ciemni oraz fotografii analogowej. Podczas zajęć zaprezentujemy magię analogowych mechanizmów, zajmiemy się wywoływaniem negatywów i odbitek. Od kuchni zobaczymy sposoby mieszania chemii i doboru materiałów. Przedstawimy tajniki operowania ziarnem fotograficznym, tak, by stało się częścią zdjęcia, środkiem wyrazu artystycznego. Zajmiemy się technikami, które uatrakcyjnią wywołany obraz. Podsumowując, dowiesz się dlaczego fotografowie z najwyższej półki wciąż korzystają z materiałów analogowych. To wciąż elitarna grupa wybranych twórców, możesz do nich dołączyć.

DZIAŁANIA I ZJAWISKA WIZUALNE W FOTOGRAFII (20H)

Zajęcia mają na celu poznanie przez słuchaczy podstaw języka porozumiewania się poprzez czarno-biały i barwny obraz fotograficzny. Dotyczy to analizy obrazu fotograficznego z wyszczególnieniem podstawowych elementów składowych takich jak: istotność światła, relacje przestrzenne i wpływ czasu. Równolegle słuchacze poznają podstawowe formy wypowiedzi w fotografii; od kadru poprzez dyptyk do sekwencji.
Oczekiwane efekty nauczania oprócz powyższych celów to również podstawy estetyczne w posługiwaniu się zapisem fotograficznym.

PRACOWNIA METODYCZNA (8H)

Wojtek Sienkiewicz: W swojej pracy fotograficznej skupia się na tworzeniu wszelkiego rodzaju typologii, których bazą są banalne - lub banalizowane - obiekty, korespondujące ze skomplikowanymi historiami

PRACOWNIA SELF PUBLISHINGU ORAZ WSPÓŁCZESNE TRENDY W FOTOGRAFII (20H)

Zajęcia będą podzielone na dwa obszary, będziemy pracować praktycznie i teoretycznie. Skupimy się na edycji zestawów fotograficznych słuchaczy pod kątem publikacji, książek i zinów. Poznamy ideę self-publishingu, od projektowania przez edycję i wybór fotografii aż po sam efekt końcowy, czyli własną książkę fotograficzną. Przyjrzymy się współczesnym trendom w fotografii. Zaprezentuję najciekawsze nazwiska i świeże zjawiska we współczesnej fotografii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOBACZ DYPLOMY ABSOLWENTÓW
Wszelkie Prawa Zastrzeżone Kursfoto.pl 2006-2022 | Polityka prywatności i cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. OK, rozumiem