WROCŁAWSKA SZKOŁA FOTOGRAFII

to niepubliczna szkoła artystyczna wpisana w ewidencję szkół niepublicznych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nr 691/13/2014. Słuchacz kończący naszą szkołę otrzymuje zgodny z przepisami oświaty zawód:

zawód PLASTYK, specjalność FOTOGRAFIA I FILM, specjalizacja: FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA

Misją szkoły jest uruchomienie poprzez fotografię szeroko rozumianej wrażliwości w obrębie działań wizualnych, gdzie własna forma ekspresji, którą może być fotografia stanie się samodzielna, świadoma i kreatywna. Szkoła proponuje poznanie fotografii od podstaw techniczno-technologicznych i sprzętowych do wartości obrazowych (estetycznych) w szerokim kontekście jej funkcjonowania i przeznaczenia, od początku istnienia fotografii po czasy współczesne. Takie kierowanie rozwojem studentów, umożliwi im stanie się samodzielnymi, kreatywnymi artystami w dziedzinie fotografii, a jednocześnie profesjonalnymi fotografami komercyjnymi. WSF angażuje do współpracy wybitnych wykładowców i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, Wielkopolskiej Szkoły Fotografii, Uniwersytetu Artystycznego we Wrocławiu, absolwentów słynnej Opavy i zawodowych fotografów. Taki dobór kadry daje gwarancje najlepszych warunków do rozwoju wrażliwości artystycznej i rzemiosła zawodowego studentów. Nauka w szkole trwa rok i odbywa się w trybie zaocznym. Na program składają się konwersatoria, zajęcia praktyczne (laboratoria, studio, plenery) oraz pracownie autorskie.