DLA KOGO JEST TEN KIERUNEK?
Zapraszamy absolwentów Wrocławskiej Szkoły Fotografii, którzy ukończyli w naszej szkole Roczne Studium Fotografii, ale również osoby z innych szkół policealnych o profilu fotograficznym. Pragniemy Wam zaoferować kolejny etap rozwoju w sztuce fotografowania. W programie ujęliśmy zarówno elementy fotografii artystycznej jak i komercyjnej, by odpowiedzieć na potrzeby rynku i jednocześnie zaspokoić pasje. Dobór prowadzących poszczególne pracownie gwarantuje wysoki standard zajęć. Znajdziecie wśród nich bardzo cenionych przez słuchaczy wykładowców jak Paweł Syposz, Bartosz Wrotniak czy wielokrotnie nagradzany na Świecie Mariusz Forecki. Pojawią się także zupełnie nowe postacie jak Grzegorz Gajos, Krzysztof Orłowski czy Beata Urbańska. Taka propozycja programowa gwarantuje wszechstronne poznanie poszczególnych tematów fotograficznych i ogólny rozwój studenta.
Program to w zdecydowanej większości zajęcia praktyczne. Ułożony jest w sposób gwarantujący wszechstronne poznanie tematów fotograficznych i ogólny rozwój studenta. Na każdych zajęciach kładzie się największy nacisk na przygotowywanie przez studentów prac na zadane tematy i stałe konwersacje (omawianie tychże prac).

Nowości: SELF-PUBLISHING, PORTRET KREACYJNY, WIZAŻ...

fot. K.Kajdan
JAK UCZYMY?
- rok studencki trwa od listopada do czerwca
- I zjazd odbędzie się 05-06 listopada (wykaz terminów znajdziesz w Strefie Słuchacza, w menu po lewej stronie)
- zajęcia odbywają się max. dwa razy w miesiącu, w sobotę i niedzielę
- drugi semestr kończy sesja zaliczeniowa z trzech pracowni fotografii (w postaci oceny końcowej prac)
- w trakcie II roku studium zaplanowanych jest 174 godziny lekcyjne zajęć rozłożonych na:
- minimum 10 zjazdów po ok. 15 godzin lekcyjnych
- osobny zjazd egzaminacyjny
- system pracy oparty na programie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
-
studium kończy się wykonaniem pracy dyplomowej - wybór pracowni, w której będzie wykonywany dyplom następuje w II semestrze (do II zjazdu)
-
studium WSF możesz również traktować jako przygotowanie do egzaminów na Uniwersytet Artystyczny
-
po ukończeniu II roku uzyskasz dyplom ukończenia Wrocławskiej Szkoły Fotografii w zawodzie: Plastyk, specjalność - Fotografia i film, specjalizacja - Fotografia artystyczna
Uwaga: warunkiem przyjęcia na drugi rok WSF jest ukończenie pierwszego roku, równoznaczne z zaliczeniem. Jeżeli są zainteresowani, którzy nie ukończyli pierwszego roku, a chcieliby dołączyć do kontynuacji, mogą oni jeszcze podejść do zaległych zaliczeń.
CENA STUDIUM ZAWIERA





PROGRAM
Program opisany w trzeciej zakładce strony przerabiany będzie w następujących blokach tematycznych:
II ROK
(20h)
(24h)
(12h)
(24h)
mgr Mariusz Forecki
mgr Bartosz Wrotniak
mgr Paweł Syposz
Ethan Mann
(14h)
(24h)
(14h)
(8h)
mgr Aleksandra Śmigielska
mgr Paweł Syposz
Łukasz Montygierd-Łoyba/mgr Piotr Bujak
mgr Wojciech Sienkiewicz
(20h)
(20h)
dr Janusz Oleksa
mgr Krzysztof Orłowski
DLACZEGO Z NAMI?
Kadra uniwersytetów artystycznych, absolwenci słynnej Opavy, uznani komercyjni fotografowie, dydaktycy ze szkół prywatnych...
Jesteśmy jedyną prywatną szkołą fotografii, która szkoli w oparciu o standardy poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i zatrudnia pedagogów tej uczelni. Zajęcia w naszej szkole prowadzą ponadto artyści, uznani fotografowie komercyjni, fotografowie-pedagodzy z innych szkół... Spotkacie więc podczas zajęć osoby z UAP w Poznaniu, UAP we Wrocławiu, ze szkoły AFA we Wrocławiu, czeskiej Opavy, a także laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych nagród.
Autorski program
Rok studencki trwa od października do maja/czerwca. Program studium został przygotowany tak, aby odpowiadał na potrzeby rynku, szkolił od strony praktycznej i rozwijał artystycznie. Opiekę programową nad studium objął wykładowca UA w Poznaniu, mgr Paweł Syposz.
Praktyka
Teoretyczne wykłady zostały zawężone do niezbędnego minimum, a główny nacisk kładziemy na naukę praktyczną w studio, konsultacje i w laboratorium obróbki cyfrowej. Stanowią one znaczny procent czasu nauki. Oprócz pracowni prowadzonych przez pedagogów, jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy obowiązkowe ćwiczenia grupowe. Są one kontynuacją wcześniej wspomnianych zajęć, studenci wykonują w ich ramach konkretne zadania do zrealizowania w grupie. Tak zaplanowany sposób nauczania wsparty jest konwersatoriami czyli praktycznymi dyskusjami nad fotografią, mającymi motywować studentów do twórczego myślenia i poszukiwania nowych sposobów kreacji obrazu.

fot. A.Kucharczyk

fot. Andrzej Hajdasz
Przestrzeń absolwentów
Propozycja szkoły kierowana jest do wszystkich zainteresowanych fotografią bez względu na stopień zaawansowania. Najważniejsza jest ciekawość połączona z pasją, którą mamy albo chcemy rozwinąć w dziedzinie fotografii. Szkoła proponuje program dający również możliwość przygotowania się do studiów fotograficznych typu wyższego.
Pracownie, które proponujemy naszym studentom są bardzo różnorodne, pozwalają na rozwój artystyczny, zawodowy i techniczny. Absolwenci szkoły mają szerokie możliwości wyboru pracy na rynku fotograficznym: od samodzielnego twórcy poprzez fotografa komercyjnego, roli producenta sesji fotograficznych, fotoedytora, po managera agencji fotograficznej. Kładziemy jednak większy nacisk niż inne szkoły na artystyczny aspekt fotografii.
8 rat po 640 PLN
- jeżeli jesteś zdecydowany, to:
- Kliknij ZAPISZ SIĘ! i wypełnij formularz zgłoszeniowy
- Następnie otrzymasz od nas maila z prośbą o przesłanie dokumentów niezbędnych do przygotowania umowy o kształcenie
- O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń
- Minimalna liczba osób - 10
- jeżeli jesteś zdecydowany, to:
- opłata za rok nauki przy płatności zgodnie z zamieszczonym cennikiem
- wpłat należy dokonywać na konto WSF w mBanku:
- statut znajdziesz tutaj.
REKRUTACJA
KOSZT ZA ROK AKADEMICKI 2022/2023
- Openity Sp. z o.o.
ul. Poznańska 99, 60-185 Skórzewo
nr konta: 34 1140 2004 0000 3602 3972 1571
z dopiskiem "WSF WROCŁAW / imię i nazwisko studenta".
STATUT WSF
PRACOWNIA FOTOREPORTAŻU (20H)
PRACOWNIA DWÓCH PORTRETÓW (24H)
- portret klasyczny
- portret kreacyjny
Zajęcia w całości oparte o pracę z modelem, z modelką i wizażem, zarówno ze światłem zastanym jak i studyjnym oraz wariantem mieszanym. Na każdych zajęciach będziemy także bardzo wnikliwie omawiać przykłady prac takich twórców jak Irving Penn, Richard Avedon, Helmut Newton, Gregory Crewdson, Erwin Olaf, Robert Mapplethorpe, Alec Soth, Annie Leibovitz, David Bailey, Peter Lindbergh, Viviane Sassen, Terry Richardson, La Chapelle, Jean Loup Sieff, Anders Petersen, Zofia Rydet, Wojtek Wieteska,Martin Parr i Bruce Gilden, Robert Frank, Joel Meyerowitz, Diane Arbus, Nan Goldin, William Klein, Alex Webb, Elliot Erwitt i wielu wielu innych. Pracownia dwóch portretów to dalsze doskonalenie umiejętności pracy w studio ze światłem i kreacją.
PRACOWNIA PORTRETU KREACYJNEGO (12H)
PRACOWNIA TWÓRCZEJ FOTOGRAFII (24H)
PRACOWNIA RETUSZU I OBRÓBKI OBRAZU CYFROWEGO (14H)
STUDIO ETHAN MANN (24H)
Pod koniec 2000 roku ukończył główny australijski Fashion Design Insitiute - studio projektowania mody w East Sydney TAFE.
Świat mody i podróży wprowadził go w inspirujące doświadczenia kulturowe, co przejawiało się w jego rosnące zainteresowanie technologią i sztuką fotografii. Ethan jest "wynalazcą obrazów" i rozwija się w dramatycznej scenerii, aby przekazać swoją wizję. Jego imponujący kinowy styl jest widoczny w różnych projektach fotograficznych, filmach oraz edytorialach, które zostały opublikowane w Harper′s Bazaar, GQ, Vogue, Women′s Health, AD, Cream Magazine, Latest Magazine i Esquire, żeby wymienić tylko kilka.
CIEMNIA ANALOGOWA (14H)
DZIAŁANIA I ZJAWISKA WIZUALNE W FOTOGRAFII (20H)
Oczekiwane efekty nauczania oprócz powyższych celów to również podstawy estetyczne w posługiwaniu się zapisem fotograficznym.
PRACOWNIA METODYCZNA (8H)
PRACOWNIA SELF PUBLISHINGU ORAZ WSPÓŁCZESNE TRENDY W FOTOGRAFII (20H)