II rok studium 2023/2024

Wykładowcy: kadra UA w Poznaniu, aktywni fotografowie
Czas trwania: od 2023-11-04
Zapisy do: 2023-09-21
fot. tytułowa - dyplom E. Buschermochle-Wawrzyniak

DLA KOGO JEST TEN KIERUNEK?

Zapraszamy absolwentów Wielkopolskiej Szkoły Fotografii, którzy ukończyli w naszej lub innej szkole Roczne Studium Fotografii. Pragniemy Wam zaoferować kolejny etap rozwoju w sztuce fotografowania. W programie ujęliśmy zarówno elementy fotografii artystycznej jak i komercyjnej, by odpowiedzieć na potrzeby rynku i jednocześnie zaspokoić pasje. Dobór prowadzących poszczególne pracownie gwarantuje wysoki standard zajęć. Znajdziecie wśród nich osoby wielokrotnie nagradzane na Świecie oraz wybierane do udziału w prestiżowych szkoleniach podnoszących kwalifikacje w słynnej Agencji Fotograficznej Magnum - Marek Lapis, czy też u znanego portrecisty i fotografa komercyjnego Cezarego Hładkiego. Dołączył do nas również niezrównany mistrz dokumentu i fotoreportażu ze światowym dorobkiem - Mariusz Forecki. Taka propozycja programowa gwarantuje wszechstronne poznanie poszczególnych tematów fotograficznych i ogólny rozwój studenta.

Program to w zdecydowanej większości zajęcia praktyczne. Ułożony jest w sposób gwarantujący wszechstronne poznanie tematów fotograficznych i ogólny rozwój studenta. Na każdych zajęciach kładzie się największy nacisk na przygotowywanie przez studentów prac na zadane tematy i stałe konwersacje (omawianie tychże prac).


Nasi wykładowcy nauczają na co dzień na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, publikują swoje prace w międzynarodowych tytułach: "The Sunfday Telegraph, "International Street Photography", Newsweek Polska, Polityka, National Geographic, Gazeta Wyborcza, czy dla Agencji Reuters.

NOWE PRACOWNIE - DOKUMENT, PORTRET, SELF PUBLISHINGfot. K.Kajdan

JAK UCZYMY?

 • rok studencki trwa od listopada do czerwca
 • I zjazd odbędzie się 04-05 listopada (wykaz terminów znajdziesz w Strefie Słuchacza, w menu po lewej stronie)
 • zajęcia odbywają się max. dwa razy w miesiącu, w sobotę i niedzielę
 • drugi semestr kończy sesja zaliczeniowa z trzech pracowni fotografii (w postaci oceny końcowej prac)
 • w trakcie II roku studium zaplanowanych jest 156 godzin lekcyjnych zajęć rozłożonych na:
  • minimum 11 zjazdów po ok. 13 godzin lekcyjnych
  • osobny zjazd egzaminacyjny
 • system pracy oparty na programie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
 • studium kończy się wykonaniem pracy dyplomowej - wybór pracowni, w której będzie wykonywany dyplom następuje w II semestrze (do II zjazdu)
 • studium WSF możesz również traktować jako przygotowanie do egzaminów na Uniwersytet Artystyczny
 • po ukończeniu II roku uzyskasz dyplom ukończenia Wielkopolskiej Szkoły Fotografii w zawodzie: Plastyk, specjalność - Fotografia i film, specjalizacja - Fotografia artystyczna

 • Uwaga: warunkiem przyjęcia na drugi rok WSF jest ukończenie pierwszego roku, równoznaczne z zaliczeniem. Jeżeli są zainteresowani, którzy nie ukończyli pierwszego roku, a chcieliby dołączyć do kontynuacji, mogą oni jeszcze podejść do zaległych zaliczeń.

CENA STUDIUM ZAWIERAPROGRAM

Program opisany w trzeciej zakładce strony przerabiany będzie w następujących blokach tematycznych:


PRACOWNIA WSPÓŁCZESNYCH FORM OBRAZOWANIA
(24h)
PRACOWNIA PORTRETU
(24h)
PRACOWNIA REPORTAŻU I DOKUMENTU
(24h)
PRACOWNIA SELF PUBLISHINGI
(24h)

dr Janusz Oleksa


mgr Cezary Hładki

Mariusz Forecki

mgr Paweł Starzec

PRACOWNIA MULTIMEDIÓW
(24h)
PRACOWNIA FOTOEDYCJI
(18h)
PRACOWNIA TWÓRCZEJ FOTOGRAFII
(18h)

dr Anna Kędzioramgr Zachar Szerstobitow

Marek Lapis

DLACZEGO Z NAMI?

Kadra Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Jesteśmy jedyną prywatną szkołą fotografii, która szkoli w oparciu o standardy poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego i zatrudnia pedagogów tej uczelni. Spotkacie u nas również uznanych fotografów i pedagogów z innych szkół.

Autorski program

Rok studencki trwa od października do maja/czerwca. Program studium został przygotowany tak, aby odpowiadał na potrzeby rynku, szkolił od strony praktycznej i rozwijał artystycznie. Opiekę programową nad studium objął wykładowca UA w Poznaniu, dr Janusz Oleksa.

Praktyka

Teoretyczne wykłady zostały zawężone do niezbędnego minimum, a główny nacisk kładziemy na naukę praktyczną w studio, ciemni fotograficznej, laboratorium obróbki cyfrowej. Oprócz pracowni prowadzonych przez pedagogów, jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy obowiązkowe ćwiczenia grupowe. Są one kontynuacją wcześniej wspomnianych zajęć, studenci wykonują w ich ramach konkretne zadania do zrealizowania w grupie. Tak zaplanowany sposób nauczania wsparty jest konwersatoriami czyli praktycznymi dyskusjami nad fotografią, mającymi motywować studentów do twórczego myślenia i poszukiwania nowych sposobów kreacji obrazu.
fot. A.Kucharczykfot. E.Buschermohle

Przestrzeń absolwentów

Propozycja szkoły kierowana jest do wszystkich zainteresowanych fotografią bez względu na stopień zaawansowania. Najważniejsza jest ciekawość połączona z pasją, którą mamy albo chcemy rozwinąć w dziedzinie fotografii. Szkoła proponuje program dający również możliwość przygotowania się do studiów fotograficznych typu wyższego.

Pracownie, które proponujemy naszym studentom są bardzo różnorodne, pozwalają na rozwój artystyczny, zawodowy i techniczny. Absolwenci szkoły mają szerokie możliwości wyboru pracy na rynku fotograficznym: od samodzielnego twórcy poprzez fotografa komercyjnego, roli producenta sesji fotograficznych, fotoedytora, po managera agencji fotograficznej. Kładziemy jednak większy nacisk niż inne szkoły na artystyczny aspekt fotografii.


Wpisowe
0 PLN
Czesne płatne jednorazowo
5495 PLN
Czesne płatne w ratach
5920 PLN
8 rat po 740 PLN

  REKRUTACJA

  • jeżeli jesteś zdecydowany, to:
   • Kliknij ZAPISZ SIĘ! i wypełnij formularz zgłoszeniowy
   • Następnie otrzymasz od nas maila z prośbą o przesłanie dokumentów niezbędnych do przygotowania umowy o kształcenie
   • O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń
   • Minimalna liczba osób - 10

  KOSZT ZA ROK AKADEMICKI 2022/2023

  • jeżeli jesteś zdecydowany, to:
   • opłata za rok nauki przy płatności zgodnie z zamieszczonym cennikiem
   • wpłat należy dokonywać na konto WSF w mBanku:
     • Openity Sp. z o.o.
      ul. Poznańska 99, 60-185 Skórzewo
      nr konta: 34 1140 2004 0000 3602 3972 1571
      z dopiskiem "WSF POZNAŃ / imię i nazwisko studenta".

  STATUT WSF

Pracownia Współczesnych Form Obrazowania

Pracownia kontynuuje analizę obrazu fotograficznego i wprowadza do poszukiwań niekonwencjonalnych (odmiennych od klasycznych) w fotografii form wypowiedzi (obrazowania). Poszukiwania te polegają na projektowaniu i realizowaniu autorskich wypowiedzi, których forma końcowa (np. nietypowy zestaw, obiekt fotograficzny, obraz ruchomy, książka fotograficzna) przy wstępnych założeniach projektu jest niewiadomą. Poznawanie, odkrywanie i doświadczanie to główne elementy działań w pracowni.

Pracownia Twórczej Fotografii

Pracownia ma na celu wprowadzenie do działań fotograficznych szeroko rozumianych środków plastycznych. Realizacja projektów dotyczy przede wszystkim poszukiwań w obrębie własnej tożsamości wobec kultury wizualnej. Doświadczanie siebie i innych to pretekst do spontaniczności działań z jednej strony i konstruowania wypowiedzi z drugiej. W tej części zajęć słuchacze poznają i doskonalą wiedzę o sprzęcie fotograficznym i studyjnym.

Pracownia Fotografii Portretowej

Pokażemy jak wydobyć z człowieka więcej niż w portrecie klasycznym, przećwiczymy to praktyce i podczas dyskusji, tak abyście umieli uzyskać efekt zbliżony do ideału. Nie będzie to pracownia łatwa, praca z człowiekiem nie jest bowiem lekka, celem jest jednak efekt, stworzenie zdjęcia, które przyciąga wzrok odbiorcy.

Pracownia Fotoreportażu i Dokumentu

Fotoreportaż to szlachetna dziedzina fotografii, w której kluczową role odgrywa poświęcony czas, właściwie dobrany temat, umiejętność wyboru zdjęć oraz ich edycja. Przygotujemy Was do tego i przeprowadzimy przez realizację całkowicie autorskich, poważnych projektów. Dobory tematów, zdjęć, sposoby ich prezentacji bądź nawet wydania albumu - w tym wszystkim pomoże Wam prowadzący, którego pozycja w kraju należy do najwyższej w tej dziedzinie.

Pracownia Multimediów

Głównym medium będzie oczywiście fotografia, słuchacze będą tu jednak poznawali możliwości przenikania się tej dziedziny sztuki z innymi formami przekazu. Łącznie fotografii z filmem, instalacjami... co otwiera zupełnie nowe możliwości wyrazu, nadaje nowy sens wykonywanej pracy. Rokrocznie pojawiają się prace dyplomowe w ramach takich działań, a ich przekaz zazwyczaj łatwiej dociera do odbiorcy.

Pracownia Self Publishingu

To nowość dla słuchaczy. Podczas zajęć w tej pracowni będziemy się uczyli budować świadome zestawy zdjęć, nie wystawowo, lecz kontekstowo. Już na wstępie tej pracowni słuchacze przekonają się jak zmienia się odbiór danego zdjęcia, gdy zestawimy je z innym, jak z pracy wywołującej określone skojarzenia, nagle, poprzez dostawienie innej fotografii, całkowicie zmienia się przekaz tej pierwszej. A to dopiero początek, będziemy bowiem samodzielnie budowali zestawy celowo prowokując zmiany. Self Publishin to również sztuka prezentacji zdjęć, nie tylko w formie wystaw, głównie poprzez przygotowanie i wydruk fotoksiążki, ale nie w rozumieniu powszechnym. Przygotowanie fotoksiążki, to wielopłaszczyznowa praca ze zdjęciami, materiałami, wydrukami. Zapewniamy tu niezwykle inspirującego wykładowcę, dla którego ta sfera działań fotograficznych to zawód i pasja.

Pracownia Fotoedycji

Pracownię obróbki obrazu potraktujemy jako formę rozwoju Waszych umiejętności i uzupełniania projektów powstających w głównych pracowniach artystycznych. Zadbamy przy tym o samodzielne pomysły artystycznej obróbki, niezależnie od innych prac. W ramach tej pracowni na pewno zatem utrwalicie obecne umiejętności i poszerzycie nowe w ramach obsługi programu Adobe Photoshop.


ZOBACZ DYPLOMY ABSOLWENTÓW

Wszelkie Prawa Zastrzeżone Kursfoto.pl 2006-2022 | Polityka prywatności i cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. OK, rozumiem